17 wrześnie br. w naszej szkole odbył się tradycyjny już "Dzień kota", czyli otrzęsiny pierwszaków. Po raz pierwszy uroczystość została podzielona na dwie części: we wtorek świętowali uczniowie klas ponadgimnazjalnych, a w środę nasi koledzy z gimnazjum. Wszystko rozpoczęło się od uroczystej Mszy świętej, w czasie której pierwszaki złożyły swoje przyrzeczenia. Później nastąpił czas na tradycyjne "malowanie". Ostatnim punktem programu była akademia przygotowana przez uczniów klas drugich. Motywem przewodnim pierwszego dnia była "śląska szkoła". Usłyszeliśmy wiersze mówione gwarą oraz śląskie piosenki. Także pierwszaki zaprezentowały nam się po śląsku: klasa licealna przygotowała wierszyk o kocie, a klasa szkoły zawodowej przedstawiła nam się w formie prezentacji multimedialnej. Uroczystość zakończyła się wręczeniem dyplomów przez Księdza Dyrektora i tegoroczne "kociaki" stały się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły.
red. J. Kępińska