Szanowni Rodzice !

W związku z licznymi pytaniami i telefonami dotyczącymi otwarcia Szkoły Podstawowej w naszym Ośrodku, pragniemy przekazać Państwu garść informacji dotyczących przyszłości obecnego Gimnazjum Salezjańskiego w kontekście ustawy „Prawo Oświatowe”, wprowadzającej reformę systemu oświaty, która wejdzie w życie z dniem 1 września 2017 r.

 

  1. Obecne Gimnazjum z dniem 1 września 2017 r. zostanie przekształcone w ośmioletnią szkołę podstawową, która będzie nosiła nazwę "SALEZJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TARNOWSKICH GÓRACH",
  2. Szkoła będzie szkołą podstawową z oddziałami gimnazjalnymi do wygaszenia, bez obwodu,
  3. Rekrutacja do szkoły będzie uwzględniała przepisy Prawa Oświatowego przedstawione w rozporządzeniu Śląskiego Kuratora Oświaty oraz
    przepisy Szkolnego Regulaminu Naboru, uwzględniającego katolicki i salezjański charakter szkoły,
  4. Docelowo szkoła podstawowa będzie prowadziła kształcenie dzieci i młodzieży w dwóch oddziałach klasowych na każdym poziomie,
  5. Rekrutacja na rok szkolny 2017/18, stosownie do przepisów Prawa Oświatowego, będzie dotyczyć tylko pierwszych klas.

 

Wśród licznych pytań i telefonów, dotyczących możliwości ewentualnego otwarcia innych oddziałów klasowych informujemy, że istnieje taka możliwość, ale nie w trybie naboru lecz przeniesienia ucznia z innej szkoły. Tryb przeniesienia ucznia z innej szkoły dotyczy klasy IV i VII. Powstanie tych klas jest zależne od ilości chętnych, dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych Rodziców o wypełnienie

ANKIETY-link    (ankieta będzie aktywna od 18 do 28 lutego br. Rejestrujemy się i logujemy z linku otrzymanego po rejestracji)

dotyczącej przeniesienia ucznia z innej szkoły lub zapisania ucznia do klasy I
Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Tarnowskich Górach na rok szkolny 2017/18

 

W sytuacji braku możliwości wypełnienia tej ankiety proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkół: tel. 32 3932301