Szanowni Rodzice !
W związku z licznymi pytaniami i telefonami dotyczącymi otwarcia Szkoły Podstawowej w naszym Ośrodku, pragniemy przekazać Państwu garść informacji dotyczących przyszłości obecnego Gimnazjum Salezjańskiego w kontekście ustawy „Prawo Oświatowe”, wprowadzającej reformę systemu oświaty, która wejdzie w życie z dniem 1 września 2017 r.
- Obecne Gimnazjum z dniem 1 września 2017 r. zostanie przekształcone w ośmioletnią szkołę podstawową, która będzie nosiła nazwę "SALEZJAŃSKA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W TARNOWSKICH GÓRACH",
- Szkoła będzie szkołą podstawową z oddziałami gimnazjalnymi do wygaszenia, bez obwodu,
-
Rekrutacja do szkoły będzie uwzględniała przepisy Prawa Oświatowego przedstawione w rozporządzeniu Śląskiego Kuratora Oświaty oraz
przepisy Szkolnego Regulaminu Naboru, uwzględniającego katolicki i salezjański charakter szkoły, - Docelowo szkoła podstawowa będzie prowadziła kształcenie dzieci i młodzieży w dwóch oddziałach klasowych na każdym poziomie,
- Rekrutacja na rok szkolny 2017/18, stosownie do przepisów Prawa Oświatowego, będzie dotyczyć tylko pierwszych klas.
Wśród licznych pytań i telefonów, dotyczących możliwości ewentualnego otwarcia innych oddziałów klasowych informujemy, że istnieje taka możliwość, ale nie w trybie naboru lecz przeniesienia ucznia z innej szkoły. Tryb przeniesienia ucznia z innej szkoły dotyczy klasy IV i VII. Powstanie tych klas jest zależne od ilości chętnych, dlatego zapraszam wszystkich zainteresowanych Rodziców o wypełnienie
ANKIETY-link (ankieta będzie aktywna od 18 do 28 lutego br. Rejestrujemy się i logujemy z linku otrzymanego po rejestracji)
dotyczącej przeniesienia ucznia z innej szkoły lub zapisania ucznia do klasy I
Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Tarnowskich Górach na rok szkolny 2017/18
W sytuacji braku możliwości wypełnienia tej ankiety proszę o kontakt telefoniczny z sekretariatem szkół: tel. 32 3932301