- Uwaga
-
- Folder nie istnieje lub nie zawiera plików graficznych
Pragniemy w ostatnich dniach przygotowań przekazać garść ważnych informacji
dotyczących zarówno samego orszaku jak i spraw związanych z jego organizacją.
Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczyniają się
do wpisania tego wydarzenia w panoramę życia miasta TARNOWSKIE GÓRY.
Swoją radość i wsparcie wyrazili w LISTACH
Ordynariusz Diecezji Gliwickiej - Ks. Biskup Jan Kopiec
oraz
Burmistrz Tarnowskich Gór - Pan Arkadiusz Czech.
Przygotowania do orszaku – INFORMACJE DLA UCZNIÓW
1. Uczniowie uczestniczą już w strojach na Mszy świętej o godz. 11:15 w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła lub przychodzą bezpośrednio na miejsce zbiorki (plac przed kościołem) o godz. 12:10. Tarnogórzanie oraz uczniowie bez strojów (licealiści) czekają na placu przed kościołem.
2. Orszaki barwne zostaną uformowane na placu targowym, dlatego prosimy uczniów uczestniczących w części kostiumowej pochodu o udanie się na plac targowy jako miejsce zbiórki – godz. 12. 10. Uczniowie gimnazjum sprawnie formują trzy orszaki: czerwony, zielony i niebieski – każda klasa pod opieką swojego wychowawcy stara się utworzyć dwa pięcioosobowe szeregi. Wychowawcy odnotowują obecność, troszczą się o zachowanie porządku wewnątrz barwnego orszaku, reagują na polecenia straży orszaku. W trakcie marszu staramy się oddzielić część kostiumową (która podążą bezpośrednio za królami) od pozostałego pochodu.
3. Układ orszaku jest następujący:
- gwiazdor
- (król Jan III Sobieski – od Ronda im. Janoszki)
- król Kacper
- król Melchior
- król Baltazar
- prowadzący orszak (ks. Piotr Lorek)
- Archanioł Gabriel wraz z aniołami (od sceny 2)
- orszak czerwony
- orszak zielony
- orszak niebieski
- nagłośnienie
- tarnogórzanie idący w pochodzie
4. Orszak będzie ustawiał się w dwóch miejscach: bezpośrednio przed Kościołem na ulicy Gliwickiej oraz na placu targowym (gimnazjum). Obie części orszaku połączą się na ulicy T. Królika. Bardzo prosimy o skupienie i reagowanie na polecenia prowadzącego orszak oraz przedstawicieli straży orszaku (w tunikach oraz z identyfikatorami), aby część organizacyjna trwała jak najkrócej.
5. Aniołowie oraz diabły idące w orszaku mogą zostać zaproszeni do uczestnictwa w poszczególnych scenach. Prosimy o włączenie się w zabawę i podporządkowanie poleceniom głównych aktorów.
6. Udział w orszaku polega na publicznym świadectwie wiary, którego wyrazem jest nasze zachowanie: śpiew kolęd, wznoszenie radosnych okrzyków, troska o bezpieczeństwo i porządek na trasie, brak niepotrzebnych rozmów.
7. Przypominamy o konkursie na orszakowy kostium. Zachęcamy wszystkich do wykonania pamiątkowej fotografii klasowej lub indywidualnej.
8. Prosimy o rozliczenie się z pobranych strojów orszakowych (czerwone, zielone, niebieskie) najpóźniej do środy (8.01.14). Prosimy zebrane stroje (czyste!) wraz z klasową listą nazwisk osób, które dokonały zwrotu, przekazać do p. Marty Błońskiej.
9. Zwrot wypożyczonych kostiumów historycznych u p. K. Strzałkowskiej do wtorku – 7.01.2014.